ramazan bayramı 2021 ne zaman

ramazan bayramı 2021 ne zaman

Akne, hemen hemen herkesi en azından hayatlarının bir bölümünde etkiler. Ergenlik döneminde yaygındır, ancak çoğunu geç yetişkinliğe kadar etkiler. Çok fazla rahatsızlığa neden olur ve bazen depresyona ve düşük benlik saygısına neden olabilir. Sivilceden etkilenenhttp://www.zaman.biz/ramazan-bayrami-2021

kişi genellikle etkilenen bölgeyi sık sık yıkar, farklı sabunlar ve diğer ev ilaçlarını dener ki bu da sivilceyi azaltmak yerine daha da kötüleştirebilir. Aşağıda akne kontrolü için izlenecek birkaç ipucu verilmiştir.

Sivilceden etkilenmeniz durumunda dermatoloğunuza danışın. Sivilcelerin şiddetlenmesini beklemeyin. Benozil peroksit akne losyonu, salisilik asit akne losyonu, triklosan akne losyonu, klorheksidin glukonat akne losyonu vb. Bununla birlikte, kendi kendine ilaç almanın potansiyel olarak tehlikeli olabileceği ve ilaç tedavisinden önce bir doktora danışmanın ihtiyatlı olduğu not edilebilir.

Cilt yağını tükettiği için etkilenen bölgeyi çok sık yıkamayın. Sivilceye neden olan tıkanma, yıkanarak giderilemeyecek kadar iç kısımdadır. Luke ılık su cildi yıkamak için daha uygundur. Sıcak sudan kaçınılmalıdır.

Sık sık sabun değiştirmek sivilceyi şiddetlendirmenin kesin bir yoludur. Hafif bir nemlendirici ve sivilce temizleyici kullanmak sivilceyi kontrol etmede uzun bir yol kat eder.

Akne için sihirli bir tedavi yoktur. Akne tedavisi başladıktan sonra sivilcenin sübvanse edilmesi için geçen normal süre 4 hafta ile 6 hafta arasındadır. Sonuçlar ancak 2 hafta sonra farkedilir. Tıp kursunu tamamlamak ve sonuçlar için sabırlı olmak esastır. Akne sübvansiyonu sağlandıktan sonra en az bir hafta akne losyonu uygulamaya devam etmek akıllıca olacaktır.

Akuzin gibi gıda takviyeleri almak vücut için olduğu kadar cilt için de faydalıdır. Bileşenleri arasında antioksidanlar, Vitamin E ve C, hidrolize kolajen, ALA, DMAE, Aloe vera, Bioperine vb. Bulunur. Bu bileşenlerin etkisi cildi güçlendirmektir.

Bir cevap yazın